Tickets

Over Pier21

2012: de jonge theatertechnicus David Lelieveld (dan 31 jaar) ziet, vanwege bezuinigingen, zijn contract bij Tryater niet verlengd. Hij besluit samen met Theo Smedes, Romke Toering en Freark Smink zelf een voorstelling te gaan maken: ‘De Emigrant’ (2013). Daarvoor wordt een stichting opgericht. Die krijgt de naam Pier21, vernoemd naar de pier in Halifax, Canada, waar emigranten uit Holland voet aan wal zetten. ‘De Emigrant’ wordt een groot succes. De voorstelling speelt twee seizoenen voor uitverkochte dorpshuizen en theaters en gaat op tournee in Canada.

De meer dan 20.000 bezoekers zijn een opmerkelijk hoog bezoekersaantal voor een toneelvoorstelling, zelfs in vergelijking met voorstellingen van de grote landelijk gesubsidieerde theatergezelschappen in Nederland. Dit succes smaakt uiteraard naar meer. Nu acht jaar later is Pier21 niet meer weg te denken uit het culturele aanbod in Fryslân. Er is grote belangstelling voor de initiatieven van David: bijzondere voorstellingen over actuele thema’s. 11 succesvolle voorstellingen en projecten volgden op ‘De Emigrant’. Inmiddels heeft hij een groep professionals – jong en oud en van binnen en buiten Fryslân – om zich heen verzameld, die met hem Pier21 verder ontwikkelen.

Voor meer informatie download hier ons meerjarenbeleidsplan.

Ons team

David Lelieveld

Creatief producent

david@pier21.nl

+31 6 28803670

 

Maaike Beckers

Zakelijk leider

maaike@pier21.nl

+31 6 28808661

 

Jos Thie

Artistiek Coördinator

 

 

Alie Falkena

Productie coördinator

alie@pier21.nl

 

Franciska Verbeek

Marketing & Communicatie

franciska@pier21.nl

 

Anna Witteven

Vormgeving

 

 

Klaas Scheffer

Financiën

klaas@pier21.nl

 

Jeroen van Casteren

Technisch Producent

 

 

Dominique Elzer-Rombouts

Educatie

dominique@pier21.nl

 

Artistieke raad

Jos Thie | Bouke Oldenhof | Karin Netten

Ferbiners

Jorrit Volkers | Eva van Leeuwen | Siebe Annema | Hussein Musse | Gerben Okkinga

Raad van toezicht

Bert Looper | Jojanneke Braam | Albert Beekhuizen

Vrijwilligers

Wil je ons ook komen helpen? Klik dan hier!

Of wil je ons financieel een steuntje in de rug geven, klik dan hier.

Blijf op de hoogte